Hodnocení

Najdete nás na

facebooku

Aktivní dovolená v Brně pro milovníky zvířat

Brno ani zdaleka neznamená pouze kavárny, kluby a kina. Na své si zde přijdou i milovníci zvířat, přírody a pohybu. V zoologické zahradě můžete obdivovat mláďata lední medvědice Cory, v Brněnské přehradě si užijete spoustu vodních radovánek a v Oboře Holedná můžete dokonce nakrmit divoká prasata!

Zoologická zahrada

Pro milovníky přírody a zvířat je návštěva brněnské ZOO naprostou povinností. Tato zoologická zahrada nepatří mezi největší v republice, svojí polohou v kopcovitém a lesnatém terénu však nabízí nezaměnitelnou atmosféru. Nachází se v městské části Bystrc a jednoduše se k ní dostanete tramvají nebo autobusem. Vedle areálu se nachází také větší parkoviště pro návštěvníky.

ZOO byla založena roku 1953 a během její dlouhé historie se chovatelům podařilo několik velkých úspěchů. Mezi ty největší patří prvenství, které zahrada dosáhla roku 1967, když se jí podařilo odchovat úplně první mládě ledního medvěda v Československu. Stejně tak se může pyšnit i prvním odchovaným mládětem šimpanze. V průběhu let se ZOO intenzivně modernizovala a v současnosti nabízí svým návštěvníkům krásnou a rozmanitou expozici. Mezi nejoblíbenější zvířata patří lední medvědi. Medvědice Cora porodila již 5 mláďat a ze všech se okamžitě staly brněnské celebrity. Vyhledávaný je také pavilon tygrů či výběh koně Převalského. Nejmenší návštěvníci si mohou užít i prohlídku dětské ZOO, ve které najdou především hospodářská zvířata, jako jsou kozy, koně či slepice.

Brněnská přehrada

Pokud se budete chtít po návštěvě ZOO zchladit, ideální možnost vám poskytne Brněnská přehrada, která se nachází jen kousek od zahrady. Přehrada, v brněnském nářečí označovaná jako Prýgl, byla postavena na řece Svratce při rozvoji města jako zásobárna pitné a užitkové vody. V současnosti však Brno odebírá pitnou vodu z jiných zdrojů a z přehrady se tak stalo rekreační středisko.

Samotná přehrada je z velké části obklopena lesy a je tak velkým lákadlem pro turistiku nebo výlety na kole. Část přehrady, která se nachází u hráze, je zaplněna atrakcemi pro turisty. Můžete si zde užít soustu zábavy, dopřát si dobré jídlo a pití nebo prostě jenom relaxovat. Samozřejmostí je možnost koupání se v přehradě, kterou si můžete zpestřit například vypůjčením šlapadel nebo veslic.

Na přelomu května a června se nad přehradou každoročně koná mezinárodní soutěžní přehlídka ohňostrojů Ignis Brunensis. Tvůrci ohňostrojů využívají i odrazy na hladině a vytváří tak nezapomenutelný zážitek, o který byste rozhodně neměli přijít.

Obora Holedná

Věděli jste, že téměř uprostřed Brna se nachází část přírody s volně žijící zvěří? Jmenuje se Obora Holedná a na rozloze téměř 330 ha můžete potkat daňky, jeleny, muflony, ale i mnoho ptactva jako je strakapoud, žluva nebo datel. Celou oblastí prochází několik turistických tras od těch nejjednodušších, které zvládnete bez problému i s kočárkem až po ty složitější, které nabízí zajímavé převýšení. Jedna z lehčích tras slouží zároveň i jako naučná stezka se spoustou informací o zvířatech v oboře.

V oboře se nacházejí i divoká prasata, která jsou však kvůli bezpečnosti turistů umístěna v menší oplocené ohradě. Návštěvníci je však mohou krmit – ocení především jablka, mrkev či suchý chléb. Podél trasy najdete i několik jezírek a rybníčků, na kterých můžete vidět kachny nebo různé obojživelníky. Pokud by pro vás byla trasa náročná, všechny cesty jsou lemované velkým množstvím laviček a altánků, kde můžete načerpat síly na další procházku.

Aby zvířata nemohla z obory utéct, je celá oplocená. Proto se do ní dá vstoupit pouze na několika místech. Je však celoročně otevřená a vstup je zde zdarma.

Hotel Velká Klajdovka v v Brně hodnocení