Hodnocení

Najdete nás na

facebooku

Chcete poznat Brno? Pak jedině v noci! Nejlepší bary a hospůdky v Brně

Pokud chcete opravdu poznat Brno, musíte po odpoledních návštěvách památek vyrazit město prozkoumávat i v noci. Vzhledem ke své velkosti město nabízí bar, klub či kavárnu téměř na každém kroku. A nejdete tu hodně takových, které rozhodně stojí za to vyzkoušet a kvůli kterým se sem budete chtít vrátit.

Nejpodivnější bar ve městě

Na rohu Šilingrova náměstí a Husovy ulice se nachází bar, který jen těžko najdete, pokud nevíte, že tady je. Jmenuje se Super Panda Circus a nelákají vás k němu žádné vývěsní cedule ani ukazatele, z otevřených dveří neslyšíte křičet hudbu ani smějící se hlasy. Utajenost baru odkazuje na historii nenápadných barů z období prohibice – proto také před dveřmi visí závěs, který během chvilky může skrýt už tak nenápadný vstup. Do baru si nemůžete udělat rezervaci, má striktně omezený počet míst a řídí se pravidlem „Kdo dřív přijde“. Můžete si však uvnitř na volné místo počkat – někdy vás obsluha zavede ke stolu za deset minut, někdy za hodinu.  Pokud jste se zatím nenechali zvláštnostmi baru odradit, děláte dobře. Uvnitř vás totiž čeká zážitek, na který nikdy nezapomenete. 

Samotný název odkazující na cirkus naznačuje, že v baru bude opravdu na co koukat. Nenajdete zde klasické stoly s židlemi, všichni návštěvníci sedí v boxech s výhledem na bar. Ten se rozkládá přes celou stěnu a je dominantním prvkem prostoru. Návštěvníci tak mohou sledovat na vlastní oči úžasné barmanské kousky od těch nejlepší barmanů v Brně. Ale na Mojito nebo Piña Coladu se netěšte. V baru připravují speciální drinky z netradičních surovin a kombinují zde chutě, které jsou na první pohled nepředstavitelné, ale chutí vás překvapí.

Navštivte bar, který neexistuje

Nebojte, neděláme si z vás legraci. Bar, který neexistuje je jméno pro jeden z nejoblíbenějších brněnských barů. A skutečně existuje – nachází se v centru města, nedaleko od Náměstí Svobody. Tento podnik vznikl v roce 2012 a přinesl do Brna opravdovou revoluci. Jeho zakladatelé se inspirovali v nejluxusnějších barech světa a jednotlivé nápady spojili do jednoho konceptu. Už fakt, že správné prostory vybírali více než půl roku, hovoří o tom, že tento podnik je opravdu výjimečný.

A že vás zaujalo jeho zvláštní jméno? To vzniklo ještě před samotným otevřením baru. Jeho zakladatelé v té době provozovali úspěšné stánky na vánočních trzích a rozhodli se udělat si během nich i propagaci nového podniku. Vzhledem k tomu, že ale ještě nebyl otevřen, začalo se o něm mluvit jako o „baru, který neexistuje“. Z původního vtipného nápadu se nakonec zrodilo netradiční jméno pro netradiční bar.

Když nemáte čas na sezení

Pokud se vám stane, že nemáte chuť sedět celý večer v baru, ale chcete pouze zajít na jedno pivo s přáteli, máme pro vás dobrou zprávu. Nedaleko hlavního dopravního uzlu České se nachází hospoda s příznačným jménem – Na stojáka. Je nepřehlédnutelná především za teplých letních večerů, kdy můžete vidět postávat kolem desítky a desítky lidí všeho věku, kteří pijí pivo a společně se baví. Přátelská atmosféra, která zde panuje, vás okamžitě uchvátí.

Koncept baru vznikal jako připomínka prvorepublikových dob, kdy byly podobné výčepy velice rozšířené. Podnik si zároveň zakládá na komunikaci s malými a lokálními pivovary a proto v nabídce naleznete spoustu netradičních piv k ochutnání.

Hotel Velká Klajdovka v v Brně hodnocení