Hodnocení

Najdete nás na

facebooku

Nejkrásnější turistické trasy v Brně - v okolí Klajdovky

Hotel Velká Klajdovka je perfektním výchozím bodem pro pěší turistiku do malebného okolí Brna. Pokud chcete strávit svůj pobyt aktivně, připravili jsme pro vás několik míst v okolí, které rozhodně stojí za návštěvu.

Klidné místo ke koupání

Pokud hledáte místo na koupání, které ale nebude tak přeplněné jako je Brněnská přehrada, vyzkoušejte koupání v Mariánském údolí. Na místní Říčce zde byly vybudovány 3 nádrže, které v současnosti slouží široké veřejnosti ke sportovnímu vyžití. Koupat se zde můžete ve všech nádržích, nejoblíbenější jsou však první dvě – mají větší hloubku a většinou i čistější vodu. V okolí vody se nachází i několik sportovišť, kde si můžete zahrát třeba plážový volejbal nebo stolní tenis. Dostat se sem můžete pomocí MHD linkou číslo 55 nebo vlastním autem – nedaleko nádrže se nachází velké parkoviště. Do údolí však vede několik udržovaných cest, takže můžete vyrazit pěšky, na kole, bruslích nebo klidně i s kočárkem a užít si pohodovou procházku.

Procházka přes Těsnohlídkovo údolí

Další lehkou trasou na pěší nebo cyklo výlet je návštěva nedalekých Bílovic nad Svitavou. Jedna cesta je dlouhá přibližně 6 km a nabízí nenáročný terén pro pohodovou procházku. Cesta začíná nedaleko hotelu v Hádecké planince, kde se v horkých letních dnech můžete i se svými čtyřnohými mazlíčky schladit krásnou procházkou v lese. Dále pokračuje přes Těsnohlídkovo údolí, kde můžete navštívit Resslovu hájovnu či Liduščin památník odkazující na místo, kde Rudolf Těsnohlídek s přáteli nalezli odložené dítě, které pojmenovali Liduška. Nedaleko Bílovic se pak nachází několik rozhleden s krásným výhledem na okolí a v samotném centru můžete najít několik restaurací, kde se můžete občerstvit před zpáteční cestou.

Pořádná turistika do jeskynního komplexu

Jestli vás láká náročnější trasa, podívat se můžete do komplexu Ochozských jeskyní. Ty se nacházejí asi 8 km od hotelu v Údolí Říčky. Největší, Ochozská jeskyně má doposud zmapovaných více než 1800 metrů a je mnohými odborníky díky své bohaté výzdobě stropů považována za jednu z nejkrásnějších v České republice. Bohužel, tato jeskyně je kvůli častým záplavám veřejnosti přístupná pouze příležitostně a s průvodcem, okolní menší jeskyně jsou však stále otevřené a volně přístupné všem turistům. Kdyby vám ani taková porce turistiky nestačila, můžete pokračovat dál a vypravit se do nedalekých Olšan. Ty jsou známé především kvůli farmě Bolka Polívky. Tato cesta je však delší a doporučujeme podniknout ji na kole.

Muzeum legendárního výrobce traktorů

Jedním ze zajímavých míst, jehož návštěvu ocení především technické typy, je muzeum značky Zetor vyrábějící traktory. To se nachází asi 2,5km od hotelu a je tak v ideální vzdálenosti pro příjemnou procházku po Líšni. Pokud se vám však nechce toulat ulicemi města, přímo před areálem se nachází zastávka MHD. Během exkurze si můžete prohlédnout 15 vystavených traktorů. Ty mapují historii výroby v tomto podniku a najdete zde traktory od nejmodernějších kusů až po ty nejstarší. Tím je model Zetor 25, který se vyráběl již roku 1945. Většina vystavených traktorů je volně přístupných, tři z nich však můžete obdivovat pouze očima. Kromě výstavy traktorů nabízí muzeum mnoho interaktivních obrazovek, na kterých si můžete prohlédnout několik filmů a spoustu fotografií nejen o historii firmy. Pro nejmenší je v muzeu připravena dráha pro závody na šlapacích traktorech, skalní fanoušky značky zase potěší možnost nákupu propagačních předmětů z obchodu se suvenýry.

Hotel Velká Klajdovka v v Brně hodnocení