Hodnocení

Najdete nás na

facebooku

Údolím Říčky vede cesta do pravěku

Na tuto naučnou stezku se dostanete z autobusové zastávky Mariánské údolí, kam můžete od hotelu dojít pěšky nebo autobusem č. 55.

Údolím Říčky vás provede modrá značka, až ke koupališti Říčky je stezka sjízdná i pro kočárek nebo invalidní vozík. Na samém začátku údolí se za Kadlecovým mlýnem rozkládají tři rybníky, na břehu toho posledního z nich se určitě zastavte v tradiční hospůdce Muchova bouda.

Dále proti proudu řeky dojdete k rybníku pod vyhlídkou Hornek a přes Jelínkův mlýn kolem Kaprálova mlýna – skautského střediska – až k vývěru Říčky. Řeka tu vyvěrá ze skály poté, co se ztrácí v podzemí u rybníku pod Hádkem u Ochozu. Za návštěvu stojí i známé vápencové jeskyně Pekárna, Švédský stůl a Ochozská jeskyně, které byly osídlené pravěkými lidmi už před 2,5 miliony let.

Údolím Říčky se dá za rybníkem pod Hádkem pohodlně pokračovat až k jejímu prameni mezi Bukovinkou a Račicemi. Pokud vás zastihla únava, můžete od rybníku dojít cca 1,5Km do Ochozu a vrátit se zpět příměstskou dopravou k hotelu.

Hotel Velká Klajdovka v v Brně hodnocení