Hodnocení

Najdete nás na

facebooku

Údolím Svitavy do Obřan

Z křižovatky turistických tras u bílovické sokolovny si pro cestu do Obřan můžete vybrat cyklostezku nebo červenou turistickou trasu. Každá vede po jednom z břehů řeky Svitavy a je lemovaná z jedné strany řekou a z druhé strmými zalesněnými svahy. V obou případech dojdete až k turistickému přístřešku a rozcestí, kde máte na výběr několik možností.

Po žluté značce dojdete kolem pomníku Rudolfa Těsnohlídka až k Resslovu pomníku. Modrá turistická značka vás zavede k rozcestí Šumbera. Vydáte-li se po ní, připravte se na výstup do opravdu prudkého svahu. Odměna je ale sladká – uvidíte zříceninu hradu z 13. století.

Anebo pokračujte dál po červené (nebo cyklostezce). Cestou vás zaujmou četné skalní útvary, životem bující říční koryto a v jeho prudkém pravotočivém záhybu také Přírodní památka Obřanská stráň – stepní ekosystém.

O kousek dál, na jedné ze zahrad, vás zaujme model železnice, na které se děti mohou každou neděli svézt. Pak už zbývá jen přejít lávku přes řeku a ocitnete se na zastávce Obřanská. Odpočiňte si na jedné ze zahrádek zdejších příjemných hospůdek. Z nedaleké autobusové zastávky Hlaváčova se s přestupem (z autobusu č. 75 na č. 201) na Staré Osadě dostanete zpět k hotelu během 30 minut.

Hotel Velká Klajdovka v v Brně hodnocení